I strålende solvær på Rolvsrud stadion med flere Narvikinger på tribunen, var egentlig rammene rundt kampene ganske så fine. Det ga oss rikelig med energi i inngangen til kampen mot et godt Lørenskog lag som har vist gryende form den siste tiden.
Vi startet kampen ganske bra og produserte to-tre store sjanser som vi, i en perfekt verden, skulle omsatt til mål. Da skåringene våre uteble, tok Lørenskog kommandoen og satte inn både 1-0 og 2-0 midtveis i omgangen. Det tok litt luften ut av oss, noe som gjor at vi hadde mer enn nok med å forsvare oss de siste minuttene inn til pause.
2.omgangen ble mer åpen der vi hadde ballen i store perioder. Det resulterte også i et par målsjanser der den største datt ned til Mathias som banket ballen i tverrligger fra ca 16.meter. Lørenskog var heller ikke ufarlige på sine kontringer, men det ble med de to målene fra 1. omgang i dette oppgjøret. I tillegg ble vår eminente midtbanespiller Vetle Vinje taklet stygt og pådro seg dermed en kraftig overtråkk i sin høyre ankel. Vi krysser fingrene for han kommer seg rask tilbake på fotballbanen igjen.
Nå venter Østsiden på Narvik stadion på søndag. Det blir drama!
Laget:
Peter, Henning, Wyliffe, Johnny, Andreas N, Øyvind, Vetle, Andreas M, Stian, Eirik og Mathias.
Også benyttet: Børge og Jesper.
Vi ønsker til slutt å takke alle som støttet oss underveis i kampen mot Lørenskog, både på tribunen og via internett.
